REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Diuna na Służewcuartykuł
Pokaż artykuł
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Diuna na Służewcu
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w zarządzanym przez siebie kompleksie Diuna (dawniej Marynarska Business Park) na warszawskim Służewcu.
[Gdańsk] Otwarcie pierwszej kawiarni Aspretto by Sodexo w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Otwarcie pierwszej kawiarni Aspretto by Sodexo w Polsce
Z początkiem października, w budynku Intel Technology Poland w Gdańsku, otwarto pierwszą w Polsce ka...
[Warszawa] Biurowiec Q22 sprzedany za ponad miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Biurowiec Q22 sprzedany za ponad miliard złotych
Transakcja sprzedaży wieżowca Q22, który stoi u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej w War...
[Wrocław] Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Gardenartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Garden
Koncern Becton Dickinson w kwietniu przyszłego roku wprowadzi się do Business Garden. Firma planuje...
[Polska] TriGranit przygotowuje dwie nowe inwestycje biurowe w Krakowie i Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] TriGranit przygotowuje dwie nowe inwestycje biurowe w Krakowie i Katowicach
Ze względu na bardzo korzystne uwarunkowania gospodarcze oraz aktywny rynek najmu w Polsce spółka ro...
W Warszawie powstaną dwa nowe przystanki na linii średnicowejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaną dwa nowe przystanki na linii średnicowej
Podpisano umowę na projekt dwóch nowych przystanków na linii średnicowej w Warszawie przy rondzie de...
Kolejny krok do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla ostatniego odcinka S11 w Wielkopolsce. Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg.
W województwie łódzkim powstanie 265 nowych mieszkań komunalnychartykuł
Pokaż artykuł
W województwie łódzkim powstanie 265 nowych mieszkań komunalnych
Władze Radomska, Sieradza, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego otrzymały z rąk ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy blisko 34 mln zł dotacji przeznaczonych na remonty lub budowę nowych mieszkań komunalnych. Dzięki wsparciu państwa w woj. łódzkim powstanie 265 nowych lub całkowicie wyremontowanych mieszkań dla najbardziej potrzebujących.
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEMartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEM
Ruszyła zapowiadana od pewnego czasu, wielka koreańska inwestycja pod Wrocławiem. Na jednej z działe...
Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracy
Międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium, polska firma Eko-Okna S.A. z rozpoczęła realizację swojej nowej, wielkiej inwestycji w Wodzisławiu Śląskim, w województwie śląskim. Wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym pracę docelowo znajdzie nawet 3 tys. osób.
Atal wprowadził do oferty mieszkania w kompleksie wieżowców Atal Olimpijska w Katowicach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Atal wprowadził do oferty mieszkania w kompleksie wieżowców Atal Olimpijska w Katowicach [WIZUALIZACJE]
Atal S.A. rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Atal Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej aglomeracji Śląskiej.
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do kolei
Od 9 czerwca mieszkańcy Kołobrzegu i Szczecinka zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, wybudowaliśmy nowe przystanki: Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody oraz Szczecinek Bugno. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina, Białogardu i Piły.
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koszalin: od 1 września wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Koszalina od 1 września zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, PKP PLK S.A. wybudowały nowe przystanki: Koszalin Politechnika oraz Koszalin Wschodni. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Kołobrzegu, Słupska i Białogardu.
W Poznaniu kończy się wyburzanie jednego z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu kończy się wyburzanie jednego z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce [FILM]
Jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w stolicy Wielkopolski i w Polsce znika z mapy handlowej. Galeria Malta w Poznaniu jest w trakcie końcowych prac wyburzeniowych. Nieruchomość zostanie przygotowana pod przyszłą, nową inwestycję.
Nowy, wielki park linearny na Ursynowie z zapewnionym finansowaniem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy, wielki park linearny na Ursynowie z zapewnionym finansowaniem [WIZUALIZACJE]
Rada m.st. Warszawy zdecydowała o przyznaniu dodatkowych środków na budowę parku linearnego nad obwodnicą na Ursynowie. Mieszkańcy dzielnicy będą w pełni cieszyć się nowym terenem zieleni już za niecałe 3 lata.
Amerykańska firma TaskUs stawia na Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma TaskUs stawia na Łódź
Łódź pozyskała kolejnego dużego, zagranicznego inwestora. Miasto to na siedzibę swojego polskiego biura wybrała notowana na NASDAQ amerykańska firma TaskUs, która działa w branży BPO.
Program budowy 100 obwodnic – sprawdzamy postęp pracartykuł
Pokaż artykuł
Program budowy 100 obwodnic – sprawdzamy postęp prac
Szesnaście obwodnic jest na etapie realizacji. Dla czterech trwa przetarg na wybór wykonawcy, a kierowcy korzystają z dwóch obwodnic. Jadąc DK51 omijają Smolajny (woj. warmińsko-mazurskie), podróżując DK25 Brzezie (woj. pomorskie). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi intensywne prace przygotowawcze dla 78 obwodnic.
Jest ZRID dla drugiego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu DK78 w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Jest ZRID dla drugiego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu DK78 w woj. śląskim
Wojewoda Śląski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w ciągu DK78 od Kromołowa do projektowanego w ramach obwodnicy Kroczyc ronda w Żerkowicach. Z kolei 6 lutego poznamy wykonawców zainteresowanych budową tej 7-kilometrowej trasy, stanowiącej II część obwodnicy Poręby i Zawiercia. Na pierwszym, prawie 17-kilometrowym odcinku obwodnicy, rozpoczynającym się w Siewierzu i kończącym w zawierciańskiej dzielnicy Kromołów, od marca 2022 r. trwają już prace budowlane.
Zabytkowe Koszary Mokotowskie zostaną zrewitalizowane. Co w nich powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe Koszary Mokotowskie zostaną zrewitalizowane. Co w nich powstanie?
Kolejny zabytkowy obiekt w Warszawie odzyska swój dawny blask i będzie pełnił zupełnie nową funkcję. Zabytkowe Koszary Mokotowskie zostaną zrewitalizowane. Po kompleksowym remoncie powstanie w nim nowa siedziba Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląsku
Polskie firmy zamykają kopalnie, a wywodząca się z Ukrainy (posiadała historycznie m.in 10 kopalni w Donbasie) Coal Energy S.A., zarejestrowana w Luksemburgu i notowana na GPW spółka z branży górniczej, uzyskała analizę prawno-techniczną, która potwierdza możliwość eksploatacji złoża węgla kamiennego „Bobrek-Miechowice” na granicy Zabrza i Bytomia. Opracowanie przygotowane przez Kancelarię Juris w ramach umowy zawartej we wrześniu br. stanowi jeden z elementów procesu uzyskania koncesji eksploatacyjnej.
REKLAMA